مقالات

لوستر آویز را چگونه تمیز کنیم؟

استفاده از محلول آب و مایع ظرفشویی برای لوستر آویز

چند روش برای تمیز کردن حباب های لوستر آویز

تمیز کردن تمیز کردن حباب های لوستر آویز ممکن است سخت به نظر برسد آنها زیبا و مدرن به نظر می رسند اما در کمترین زمان گرد و غبار را به خود جذب می کنند.اگر دوست دارید در آشپزخانه خود لوستر آویز نصب کنید،باید در نظر داشته باشید که ممکن است لوستر آویز خیلی سریع و زود به زود ، بسیار چرب و کثیف شود.روش‌های مختلفی را برای تمیز کردن لوستر آویز وجود دارد اما من در این مقاله چند روش آسان را برای تمیز کردن سریع حباب های انواع لوسترهای آویز بلند, لوسترهای آویز خطی ارائه می دهم!

روش های زیادی برای تمیز کردن حباب های لوستر آویز شما وجود دارد که بسته به میزان کثیف بودن آن روش مد نظر را انتخاب می کنیم. برای تمیز کردن عمیق، از آب و صابون ظرفشویی استفاده کنید یا با جوش شیرین و سرکه محلول قوی درست کنید. برای تمیز کردن سریع و سبک می توانید از اسپری شیشه پاک کن و یک دستمال تمیز استفاده کنید.

هنگام تمیز کردن، مهم است که چند نکته را در نظر داشته باشید. اول از همه، زیاد اسپری شیشه پاک کن استفاده نکنید.همچنین، هنگام تمیز کردن اطراف لامپ، حتماً مراقب اجزای الکتریکی چراغ باشید. در نهایت، باید در نظر داشته باشید که از سرکه برای تمیز کردن قسمت های فلزی لوستر استفاده نکنید، زیرا سرکه می تواند به راحتی فلز را خراب کند.

روش اول که مناسب لوستر آویزی است که گرد و غبار روی آن نشسته است.

مواد لازم:
مایع ظرفشویی
اب
پارچه نرم

ابتدا چراغ را خاموش کنید و قبل از دست زدن صبر کنید تا لامپ کاملا خنک شود.
از یک پیچ گوشتی استفاده کنید تا حباب ها را با دقت جدا کنید.
حباب ها را با آب و مایع ظرفشویی بشویید. اگر حباب ها خیلی کثیف هستند، می توانید در ظرفی محلول اب و مایع ظرفشویی را تهیه کنید و حباب ها را در آن بخیسانید. بعد از شستشو حباب ها را با یک پارچه نرم و بدون پرز خشک کنید.

روش دوم که مناسب لوستر آویزی است که دارای چربی و کثیفی سرسخت است، و نیاز به تمیزکاری بیشتری دارد. این موضوع مخصوصاً برای یک لوستر آویز در آشپزخانه، نزدیک اجاق گاز بسیار مهم است. خبر خوب این است که سرکه و جوش شیرین راهی آسان و طبیعی برای مراقبت از تجمع چربی و کثیفی است!

مواد لازم:
سرکه سفید مقطر
جوش شیرین
پارچه
جهت ها:
آویزها را جدا کنید.
جوش شیرین و سرکه را مخلوط کنید تا خمیر ایجاد شود. شما به 1/4 فنجان جوش شیرین به همراه چند قاشق غذاخوری سرکه نیاز دارید.
خمیر را روی حباب بمالید و بگذارید حدود 10 دقیقه بماند.
خمیر را با یک پارچه مرطوب و نرم پاک کنید. جوش شیرین به پاک کردن ملایم هرگونه کثیفی کمک می کند.
شیشه را با یک پارچه میکروفیبر یا روزنامه خشک کنید.

بهتر است قبل از جدا کردن اجزا لوستر,فیلم کوتاهی از لوستر خود بگیرید.اگر نحوه نصب را فراموش کردید می توانید ویدئوهایی در آپارات با موضوع طریقه نصب لوستر آویز جستجو بکنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *